خوش آمدید

تاریخ:

مدیر سایت: علی حسینی

اینکه درباره کاربرد الیاف در بتن بخواهیم صحبت کنیم شاید در ابتدا کمی گیج ککنده باشد اما بدون شک تاثیر و کارایی بسیار مهمی در آن دارد. در مقاله امروز با کارایی الیاف در بتن و محصولات آن در خدمت شما خواهیم بود؛ ما را همراهی کنید.

به طور کلی و براساس یک تعریف اشتراكی ، بتن های سبک دارای وزنی کمتر از 1840 کیلو گرم برمتر مکعب می باشند . بتن های معمولی عموما وزنی بالاتر از 2400 کیلوگرم درهرمترمکعب دارند . بتن های سبک متعارف عموما کمتر از 1000 کیلوگرم در هر متر مکعب وزن دارند یعنی سبک تر از آب هستند و برروی آن شناگر باقی می مانند.

Image result for Concrete

تولید و کاربرد بتن های سبک از اوایل قرن بیستم در دنیا آغاز شده است و عمده کاربرد آن در دنیا درصنعت بنیان می باشد. مصرف ها صنعتی همانند عایق ها و آجرهای نسوز و پروفیل های خاص صنعتی نیز درخصوص آنها گزارش شده است . به به به طور کلی بتن های سبک به دلیل كاربرد از مواد خلل و فرج دار و یا بواسطه ایجاد تخلخل در بافت بتن ابداع می گردند و در تعاریف کلاسیک به سه دسته کلی شعبه بندی می شوند:

بتن های دانه سبک: دراین گروه از بتن ها از مواد اولیه سبک معدنی و غیر معدنی ویا صنعتی (. همانند رس و شیل منبسط شده و پرلیت فراوری شده) به عنوان جایگزین مصالح سنگی دربتن كاربرد می شود.


بتن های سبک اغلب داراى ویژگى هاى مطلوب كار پذیرى چون قابلیت هاى برش، تراش و پذیرش میخ، پیچ، رول-پلاك و كورپى، امكان مرمت و نیز عبور تأسیسات و نصب و اجراى چارچوب ها و درب و پنجره و تزئینات و پنهان سازی ها و رنگ هاى مقتضى و توان پذیرش نهان سازی ها و نماهاى نوع به نوع و همگون را داراست و ضمن عدم نیاز به اندودهاى سنگین اضافى، امكان تطبیق با طرح هاى رنگین معمارى را از یكسره عبارت زمره در سطوح و احجام منحنى در كاربرى های گوناگون دارا می باشد.

طرح توسعه محصولات بتنی الیافی در شرکت منشور شناگر اردکان با حضور نعمت زاده وزیر صنعت،معدن وتجارت طرح توسعه بلوک سبک بلور اردکان افتتاح شد. این شرکت تولیدی با ظرفیت 600 هزار تن در سال با کاربرد مصرف ها اشتراكی و شغل مستقیم 160 نفر مشغول فعالیت است. اردکان در 60 کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

Image result for Concrete

هدف از کاربرد الیاف در بتن افزایش مقاومت کششی، کنترل گسترش ترک‌ها و افزایش طاقت بتن می‌باشد تا تكه بتنی بتواند در مقابل بارهای وارده در یک سیلاب ترک خورده تغییر شکل های زیادی را پس از نقطه حداکثر تنش عصیان ورزیدن تاب آوردن نماید. بتن با الیاف متنوع در سال های اخیر در سازه‌های عمده‌ای چون روسازی راه‌ها و فرودگاه‌ها، پی های عظیم با تغییر شکل های زیاد و به ویژه در مستورسازی بتنی تونل ها به کار رفته است.

در ساخت پنهان سازی تونل‌ها بتن الیافی با گستردن بر جداره شکل می پذیرد. در حال حاضر راجع به حساب حذف ترک‌ها در مستورسازی تونل‌هایی که به صورت چند تکه پیش ساخته اجرا می شود از بتن بدون آرماتور و تنها الیاف مصرف شده و این نوع بتن سبب حذف ترک‌ها در حین عمل آوری و حمل و نقل قطعات و نصب آنها درعوض جهت کامل کردن برهه و مطلع تونل‌های مترو شده است.مطالب سایت


 

امکانات سایت: پیوندها، روزانه ها، آمار سایت و ...

   

امکانات سایت


درباره سایت

 

 

درباره سایت

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو